m Anne Sütü Bebeği Besin Alerjisine Karşı Koruyor       

Anne Sütü Bebeği Besin Alerjisine Karşı Koruyor
19.12.2017 12:47:54

 


Yeni bir araştırmanın sonucuna göre bebeğinizin alerjisi varsa sebebi hamilelik sürecindeki beslenmeniz olabilir. Fareler üzerinede yapılan deneyler bebeği alerjilere karşı korumak için hamilelikte hangi besinlerin tüketilmesi gerektiğini ortaya koydu.

Boston Çocuk Hastanesi uzmanları anne sütünün alerjileri önleyeceğini yaptığı araştırmayla ortaya çıkardı. Araştırmaya göre hamilelikte yumurta, yer fıstığı ve kabuklu deniz ürünleri tüketen emziren anneler bebeklerini alerjilere karşı koruyor. Fareler üzerinde yapılan deneyler yumurta ve yer fıstığı gibi alerjiyi tetikleyen besinlerin anne sütü yoluyla bebeğe koruyucu antikorlar olarak geçtiğini gösterdi.

Bazı araştırmacılar hamilelikte alerjen besinlerden uzak durulmasını öneriyordu. Fakat Amerikalı araştırmacılar bunun tam tersinin yapılması gerektiğini bir deneylerle destekledi. Alerjileri tetiklediği bilinen besinler, hamilelikte tüketildiğinde belli alerjenlere karşı T hücreleri adı verilen bağışıklık hücreleri üretimini sağlıyor. Bu bağışıklık hücreleri de anne sütü yoluyla bebeğe geçiyor. 
En Güzeli Kadınlar için ..
© 2017 yesilmavimor.net | Blog, Paylaşım, Eğlence Kaynağı