m Kış Hamilelerinin Dikkat Etmesi Gerekenler       

Kış Hamilelerinin Dikkat Etmesi Gerekenler
19.12.2017 12:41:28

 


Grip mevsiminin başladığı kış aylarında özellikle hamilelerin çok dikkatli olması gerekiyor.

 Bebeğinizi sağlıklı bir şekilde koruyabilmek için salgın hastalıklardan giyinme ve beslenme alışkanlıklarına kadar dikkat edilmesi gereken birçok kilit nokta mevcut. Peki, hamileler kışın ne yemeli ne içmeli, hamileler kış aylarında nelere dikkat etmeli? Tüm bu soruların cevaplarını PembeNar.com olarak sizler için araştırıp bir araya getirdik. 

Havanın soğuk olması birçok insan gibi hamile olan bayanları da AVM'lere mahkûm etmiş durumda. Ancak hamilelere AVM gibi kapalı ve kalabalık alanlarda bulunmalarını önermiyoruz.

Salgın hastalıklarının sıklıkla görüldüğü kış aylarında kapalı alanlarda yeteri kadar havalandırma söz konusu olmadığı için size ve bebeğinize hastalık bulaşma olasılığı oldukça yüksek. 

İki can taşıyorum çok fazla hareket etmemem lazım düşüncesini kafanızdan atmaya çalışın. Çünkü ne kadar çok hareket eder ve yürüyüş yaparsanız doğumunuzda o kadar kolay olacaktır.  Tabii ağır egzersizlerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışmanız da fayda var.

Kış hamileleri güneşin vermiş olduğu vitamin ve minerallerden çok fazla faydalanamaz. Bu nedenden dolayı kemik gelişimi için gerekli olan kalsiyumu haftada 3 gün balık tüketerek giderebilirsiniz. 

Uyumadan önce muzlu süt için 

Protein, kalsiyum ve potasyum ihtiyacınızı yatmadan bir saat önce içebileceğiniz bir bardak muzlu süt ile karşılayabilirsiniz. 

Ayakkabı seçimi

Hamileler ayaklarını soğuktan koruyacak uygun bir ayakkabı tercih etmeliler. Duruşu destekleyen, tabanı rahat ve kaymayan bir ayakkabı olmasına dikkat edilmeli. Ayakların sıcak kalması önemli olduğundan pamuklu veya yünlü çoraplar giyebilirler.

En Güzeli Kadınlar için ..
© 2017 yesilmavimor.net | Blog, Paylaşım, Eğlence Kaynağı