m Ofis çalışanlarının yaptığı makyaj hataları       

Ofis çalışanlarının yaptığı makyaj hataları
5.11.2018 14:50:32

 


Kırmızı ruj, modası asla geçmeyen, her daim çekici ve göz alıcı görünendir. Fakat önemli bir toplantının olduğu veya sunum yaptığınız günlerde kırmızı ruj sürmemelisiniz. Sunum yaptığınız günlerde kırmızı ruj sürdüğünüzde, katılımcılar sizin dediklerinizden çok dudaklarınıza odaklanabilirler.

Sürekli aynaya bakmak

Ofis saatleri içinde sürekli aynaya bakmak, yöneticinin pek hoşuna gitmeyecektir. Masanıza ayna yerleştirmek veya sürekli tuvalete gidip makyajınızı tazelemek, ofis içinde yadırganabilir. Bu nedenle risksiz makyajlar yapmanızı öneririz.

Işıltıdan uzak durun

Ofis makyajında parlak görünümden uzak durmalısın. Özellikle dudaklarınızda yoğun lipgloss uygulamak yerine saten veya mat rujları tercih edebilirsiniz. Yoğun ışıltılı makyajlar hafta sonuna veya parti makyajlarına daha çok yakışır, ofiste daha klasik renkleri kullanmanız daha doğru olacaktır.

Ofis ışığına dikkat edin 

Çoğu ofiste bulunan floresan ışıklar, makyaj yaparken sizi yanılgıya düşürebilir. Eğer makyajınızı ofiste yapıyorsanız doğal ışıkta veya tuvaletlerde bulunan ışıkla yapmanızı öneririz. Floresan ışık sizi olduğunuzdan sarı göstereceği için özellikle ten makyajında fazla fondöten uygulamanıza neden olabilir.

Yoğun kontür tekniğinden kaçının 

Kontür tekniğini ofis makyajında kullanmaktan kaçının. Keskin kontür çizgisi yerine daha yumuşak hatlar tercih edebilirsiniz. Kontür uygulaması için fondöten yerine bronzer kullanabilirsiniz.

Kaşlarınızı doldurmayı unutmayın 

Makyajınızı bitirmeden önce kaşlarınızı mutlaka kontrol edin. Aralardaki boşlukları kaş farıyla boyayabilirsiniz. Çünkü yüzyüze iletişim kurduğumuzda insanların bakışları doğrudan kaşlarımıza gidiyor. Kaşlarınız için kullandığınız ürünlerin kaşlarınızın doğal rengiyle uyum sağladığına emin olun.
En Güzeli Kadınlar için ..
© 2017 yesilmavimor.net | Blog, Paylaşım, Eğlence Kaynağı